3D Yazıcı İle Üretilen Ikea Mobilya Modelleri

Ikea, mobilya modelleri ile ev içinde hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. Kirli havayı temizleyen perde ile evlerdeki hava kirliliği sorununa yenilikçi bir çözüm üreten Ikea, şimdi de ThisAbles projesiyle karşımızda.

ThisAbles, engellileri yakından ilgilendiren bir proje. Engellilerin ev içinde karşılaştığı zorlukları kolaylaştırma amacında olan Ikea, bu proje ile daha konforlu bir yaşam alanı oluşturmayı amaçlıyor. Proje, aslında küçük ayrıntılar üzerinde duruyor fakat bu ayrıntılar, daha rahat bir dünyanın kapısını aralamayı başarıyor. Projenin ev içinde kişiselleştirilmiş mobilya kullanımı için dikkat çekici bir fikir olduğunu söyleyebiliriz.

13 Farklı Ikea Mobilya Modeli

Ikea’nın ThisAbles projesinde toplam 13 farklı ürün bulunuyor. Proje kapsamında tasarlanan ürünler arasında koltuktan kalkmayı kolaylaştıran ve çekmece kapağını daha kolay açılabilir hale getiren nesneler var. Ürünler sadece bunlarla sınırlı değil. Ikea, proje kapsamında geliştirdiği ürünleri Youtube kanalından yayınladı. Ikea Youtube kanalını ziyaret ederek Ikea’nın geliştirdiği hayat kolaylaştıran ürünlere ulaşabilirsiniz.

ThisAbles projesi kapsamında geliştirilen ürünlerin önemli bir özelliği var. Bu ürünlerin her biri 3D baskı teknolojisi ile yapıldı. 3D yazıcı ile geliştirilen bu ürünleri kullanılabilir hale getirmek için iki farklı seçenek mevcut. İlki ürünleri kendi yazıcınızla bastırmak… Diğer seçenek ise 3D baskı hizmeti veren kuruluşlardan yardım almak. Bu iki yöntemden birini tercih ederek Ikea ürünlerine kolayca sahip olunabiliyor. Geliştirilen ürünlerin 3D baskı dosyalarına ulaşmak ücretsiz. Herkes dosyalara Ikea’nın resmi web adresi üzerinden ulaşabiliyor.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=21&v=HZDYN0rYZU8

Ikea, ürün montajı konusunda da her zaman olduğu gibi müşterilerine yardımcı oluyor. Ikea’nın web adresinde 3D baskılı ürünlerin nasıl monte edileceğini içeren bir dizi talimat bulunuyor. Ikea’nın ThisAbles projesi ile hedefi 13 farklı ürün ile hayatı daha yaşanabilir bir hale getirmek. Ancak şirket, ihtiyaçlara yönelik yeni fikirlere de açık. Ikea, konuyla ilgili yeni tasarımları da değerlendireceğini söylüyor. Ikea, resmi web adresinden yeni ürün geliştirmek isteyenler için form yayınladı. Formu dolduran herkes, fikirlerini ve tasarımlarını Ikea ile paylaşarak ThisAbles projesine katkıda bulunabilir.

Kaynak

İlginizi Çekebilir: Kirli İçme Sularına Pratik Çözüm

İlginizi Çekebilir: Telefon Şarj Eden Resim Çerçevesi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*