50 First Dates Filmi Gerçek Oldu!

Japonya’da yaşayan Maruyama ve Li Huayu çiftinin başına gelenler, Hollywood’un ünlü filmi 50 First Dates ile büyük benzerlik taşıyor. 50 First Dates filminde Henry Roth, hafıza kaybı yaşayan sevgilisine kendisini her gün tanıtmaya çalışıyordu. Asıl amacı ise yeniden aşık olmasını sağlamaktı. Japonya’daki Maruyama ve Li Huayu isimli çiftin de durumu aynı.

50 First Dates Filmi Gibi!

Maruyama bir gün bisikletiyle gezerken kendisine araba çarpar. Kaza sonrası hafızasını kaybeden Maruyama, en yakınları dahil kimseyi hatırlamaz. Maruyama’nın nişanlısı Li Huayu, Maruyama’ya kendisini tanıtır ancak Maruyama, bir gün sonra Li Huayu’nun kim olduğunu yine unutur. Li Huayu, 50 First Dates (50 İlk Öpücük) filmindeki gibi her gün sevgilisine kendisini aşık etmek için mücadele verir. Ancak hafızasını kaybeden Maruyama, nişanlısına inanmaz ve ondan ayrılmaya karar verir.

Bir gün Li Huayu’nun mücadelesi, doktorların tavsiyesi üzerine başarıya ulaşır. Doktorlar, çifte günlük tutmalarını tavsiye eder ve ikili her gün yaşadıklarını bir deftere not alır. Bu günlükleri her gün tekrar tekrar okuyan Maruyama, artık Li Huayu’ya inanır ve sevgilisine bir mektup yazar. Mektubunda bu zor süreçte kendisiyle ilgilendiği için sevgilisine teşekkür eden Maruyama, hastalığı nedeniyle semptomların daha kötü bir duruma gelme ihtimalinin olduğunu belirtir. Maruyama, mektubunu şöyle devam eder: “Hafızamı bir gün tamamen kaybedebilirim ve seni tamamen unutabilirim. Yine de benimle birlikte olmaya istekli misin? Hafızamı kaç defa kaybedeceğim önemli değil, her seferinde sana yeniden aşık olacağıma inanıyorum”

Oddity Central sitesinde yer alan habere göre amnezi sorunu yaşayan Maruyama, katıldığı televizyon programında Li Huayu’ya yeniden aşık olmak istediğini ifade etmiş. Li Huayu da karşılaştıkları tüm zorluklara rağmen Maruyama ile birlikte olacağına söz verdiğini belirtmiş.

Kaynak: DailyMail

Çiftin görüntüleri ve konu oldukları televizyon programı

Ayrıca sadece bu olay için bir Youtube kanalı açılmış. Bu linkten çiftin Youtube üzerindeki tüm videolarını izlemek mümkün.

İlginizi Çekebilir: Türkiye’nin Hapishane Temalı İlk Kahve Dükkanı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*