Angry Birds Oyunları Parkı: Dünyanın En Büyüğü

Mobil cihazlar için geliştirilen Angry Birds oyunları, gerçek hayat için de geliştirildi. Sanal ortamda Angry Birds oyna keyfi halen devam ediyor, ancak bu deneyimi 17 bin metrekarelik dev bir alanda yaşamak da mümkün. Nasıl mı? Dünyanın en büyük Angry Birds temalı parkı ile… Bu ilginç deneyimi yaşamak için Katar’ın başkenti Doha’ya gitmek gerekiyor. Çünkü dünyanın en büyük Angry Birds oyun parkı burada.

Angry Birds oyununa daha gerçekçi bir bakış açısı kazandıran Angry Birds World isimli bu park, Katar’ın başkenti Doha’daki 600.000 metrekarelik alana yayılan alışveriş merkezi Doha Festival City içinde yer alıyor. Parkta bu oyuna ait klasik oyunlar yer alırken, daha farklı karakterli oyunlar da bulunuyor. Örneğin minikler için kum havuzu oyunları ve yetişkinler için halat oyun parkurları, park içindeki heyecan yaratan oyunlardan bazıları. Ayrıca içinde yolculuk barındıran oyunlar, duvar tırmanışları, silindirik tekneler bu parkın hafızalarda yer etmesini sağlayan diğer orijinal oyun seçenekleri. Dijital ortamda değil de doğal bir gerçeklikte karşımıza çıkan Angry Birds, burada film ve sinema karesi gibi anlar yaşatıyor.

Dünyanın En Özel Karting Pisti Burada!

Park içindeki Angry Birds oyunları, iz bırakmaya devam ediyor. Eğlence parkının en ilginç özelliklerinden bir diğeri dünyanın en farklı karting pistine ev sahipliği yapması. Park içinde hem açık hem de kapalı alan karting pisti bulunuyor. Bu pist, dünyada ilk ve tek.

angry-birds-parkı

Daha bitmedi… Basketbol sahası, köpük havuzu, eğitici atölyeler, ip parkuru bu parkın muazzam anlar yaşatan detayları arasında. Park içinde her yaş grubuna özel oyun alanları düşünülmüş. Çocuklar park içinde enerjilerini doya doya harcayabiliyor, yetişkinler ise kendileri için geliştirilen farklı temalı oyunlar ile eğlenceli anların keyfini çıkarabiliyor. Restoranlar, hediyelik eşya mağazaları, yeme içme noktaları, doğum günü için ayrılan özel odalar ve daha fazlası Angry Birds parkını farklı hale getiren diğer ayrıntılar…

Angry Birds Oyunları 10. Yaşında

Telefonlara çılgınlar gibi yüklenen Angry Birds apk, artık gerçek hayatta da karşımızda. Üstelik dijital indirme işlemleri yapma gereği yok. Park içinde Angry Birds oyunu ve oyunları, çoluk çocuk genç yaşlı demeden herkesi davet ediyor. Katar Ulusal Turizm Konseyi Pazarlama Yöneticisi Rashed AlQurese bu parkın turistlerin Katar’a gelmesi için iyi bir neden olacağını söylüyor. Angry Birds World hakkında açıklama yapan Rashed AlQurese ve park işletmecisi, aile odaklı eğlenceye yatırım yaptıklarından dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını belirtiyor.

angry-birds-oyna

Diğer yandan bu park, 10. yılını kutlayan Angry Birds markasının etki alanını geliştirmek için oldukça önemli bir anlam taşıyor. Oyun geliştiricisi Rovio Mobile şirketine göre Angry Birds World parkı, her yaştan insan için bir cazibe merkezi. Firma yetkilileri, Katar’daki en büyük Angry Birds parkının markaya ait kitlesel çekiciliğin muhteşem bir örneği olduğunu söylüyor.

Angry Birds hayranlarını önümüzdeki günlerde daha farklı atmosfere sahip daha özel eğlenceler bekliyor olabilir. Rovio Mobile yetkililerine göre markayı uzun bir süre daha yaşatmak için orijinal fikirlere sürekli ihtiyaç var.

Kaynak

Angry Birds World parkı resmi web adresi

İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Sıradışı Havuzu

İlginizi Çekebilir: Yeraltında Yaşayan İnsanların Hikayesi ve Opal Taşı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*