Bebek Ağlaması iCry2Talk ile Tercüme Ediliyor

Bebekler neden ağlar? Konuşsalar kimbilir neler anlatacaklar. Ancak bu mobil uygulama ile bebeklerin ne dedikleri ve neden ağladıkları anlaşılabiliyor. İşte bebek ağlaması tercüme programı icry2talk…

Mobil uygulamalar, hayatımıza renk katmaya devam ediyor. Farklı isimlerde gördüğümüz mobil uygulamaların amacı hep aynı: hayatı kolaylaştırmak… çoğu zaman da eğlendirmek… Ancak mobil uygulama kullanımı, artık isteğe bağlı değil. Kullanan hep daha rahat ve avantajlı. Yakın bir zamanda mobil uygulama kullanımının daha da zorunlu hale geleceği kesin.

Hayatımızın her alanında gördüğümüz mobil uygulamalar, şimdi de ebeveyn ve bebeklerin arasına girdi. Yunanistanlı üniversite öğrencileri tarafından geliştirilen bir mobil uygulama, anne/baba ve bebeklerinin arasındaki iletişimi daha rahat bir hale getireceğini iddia ediyor.

Bebek Ağlaması Tercüme Programı: iCry2Talk

Bu iddianın sahibi olan mobil uygulamanın adı iCry2Talk. Bebeklerin ağlama sesini deşifre eden bu uygulama, bebeklerin ne anlatmak istediğini ebeveynlere iletiyor. Örneğin bebeğin ağlama sesinden karnının aç olduğunu ve bu yüzden ağladığını anlayabiliyor.

İlginizi Çekebilir: Sağlık Taraması Yapan Bebek Monitörü

iCry2Talk uygulamasını Google Translate’e benzetebiliriz. Tek farkı, kelime ve cümleleri değil de ağlama sesini mantıklı kelimelere dönüştürmesi. iCry2Talk, bebeklerin ağlama sesini yalnızca yazıya çevirmiyor, aynı zamanda bebeklerin derdini resim ve işaret dili olarak da anlatıyor. Uygulamanın ara yüzü çok basit. Bebeği ağlayan ebeveynler, her gün kullandığımız mobil uygulamaları kullanır gibi kolaylıkla iCry2Talk uygulamasından yararlanabiliyor.

Uygulama geliştiricileri, bu fikrin başarılı olacağını düşünüyor. Çünkü bebeklerin neden ağladıkları aslında belli. Fakat ebeveynler bazı durumlarda kendilerini yetersiz, yorgun ve bitkin hissediyorlar ve bebekleriyle yeteri kadar zaman geçiremiyorlar. Bu nedenlerden dolayı bir desteğe ihtiyaçları var. Uygulamayı geliştirenlere göre iCry2Talk, ebeveynlere harika bir destek veriyor; üstelik maliyetsiz ve pratik… Ayrıca bu uygulama işitme engelli ebeveynler için harika bir fikir gibi duruyor.

Ağlamak, temelde bir iletişim biçimidir ve bebeklerin ilk başta ağlamaktan başka bir iletişim yöntemi yoktur. iCry2Talk, bebeklerle iletişimin daha sağlıklı olması adına başarılı ve kullanışlı bir mobil uygulama olduğunu belli ediyor.

İlginizi Çekebilir: Bosch’tan Elektrikli Bebek Arabası

Uygulamanın çıkış tarihi Mart 2018. Ancak halen geliştirilme aşamasında. iCry2Talk, Nisan ayında Çin’de düzenlenecek Küresel Öğrenci Girişim Ödülleri (GSEA) yarışmasına katılacak. Bu etkinliğin ardından bazı ebeveynlerin kullanımına sunulacak. Başarı sağlarsa, 2020 yılında herkesin kullanabileceği ve son halini almış bir uygulamaya dönüşmesi bekleniyor.

Uygulamanın resmi web adresi: iCry2Talk

Uygulamanın sosyal medya hesapları: Facebook ve Instagram

2 yorum

  1. Müthiş… yazınız daha çok insana ulaşmalı. Bu çocuk neden ağlıyor diye çaresizce başı kesilmiş tavuklar gibi elinde bebeği oda oda gezinen o kadar çok anne/baba varki 🙂 paylaşımınız için teşekkürler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*