Bosch’tan Elektrikli Bebek Arabası

Alman merkezli teknoloji devi Bosch, ebeveynlerin hayatını kolaylaştıracak yeni tasarımını tanıttı. Bosch’un eStroller adını verdiği yeni tasarımı, ilk başta normal bir bebek arabası gibi görünüyor. Ancak bu yeni model, normal bir bebek arabasından daha avantajlı özelliklere sahip.

Elektrikli Bebek Arabası: eStroller

Bosch’un ebeveynlerin hayatına dokunacağı bu yeni modeli, çift elektrikli motor ve farklı sensörler kullanılarak dizayn edilmiş. Daha pratik bir kullanım imkanı veren Bosch elektrikli bebek arabası, farklı özellikleriyle ses getireceğe benziyor.

eStroller isimli bu yeni modelin en önemli avantajı, arabanın itilmesi esnasında harcanan eforu azaltması. Ebeveynler daha az enerji harcayarak bu bebek arabasını kullanabilecek. eStroller’ın en belirgin faydası, yokuşlarda ortaya çıkacak. Model, yokuş çıkarken arabayı süren kişiye kolaylık tanıyor. Yokuş inerken ise otomatik frenleme sistemi, ani durma gerektiren anlarda fazlasıyla işe yarayacak. Ayrıca sahip olduğu sensörler ile de savrulmaları önleyebilecek. Kısaca ifade etmek gerekirse bu elektrikli bebek arabası ebeveynlerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış.

İlginizi Çekebilir: Bebeklerin Ağlamasını Tercüme Eden Mobil Uygulama

Ebeveynlerin Yollardaki En İyi Yardımcısı

Bosch tarafından geliştirilen bu modelin bataryası 2 saat gibi kısa bir sürede doluyor. Hemen şarj edip bebeğinizi bu arabanın içine koyup gezdirebilirsiniz. Modelin pil menzili ise 15 km. Modelde Bosch’un kendi üretimi olan 18 V gücündeki değiştirilebilir piller kullanılıyor. Dolayısıyla şirket, şarjın beklenmedik bir şekilde bitmesinin endişe verici bir durum olmasını engellemiş. Çünkü yedek pil takılarak arabanın tüm özelliklerinden eksiksiz bir şekilde faydalanmaya devam etmek mümkün.

bebek arabası

eStroller modelinin bir diğer özelliği, telefona bağlanması. Kullanıcılar, arabayı telefonlarına bluetooth aracılığıyla tanıttıktan sonra telefon üzerinden arabanın verilerini kontrol edebiliyor. Örneğin sistemin şarj durumunu telefondan kontrol eden kullanıcılar, yola çıkmadan önce gerekli hazırlıkları yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir: Bebekler İçin Kulak Termometresi

Tahmini Çıkış Tarihi 2020

Diğer yandan modelde bir de alarm sistemi var. Bu alarm sistemi, bebeğin güvenliğini korumak için geliştirilmiş. Örneğin herhangi bir hırsızlı durumunda sistem alarm ile uyarı veriyor. Bu alarm sisteminin de aktif hale getirilmesi telefon üzerinden yapılabiliyor.

Bosch, yeni geliştirdiği elektrikli bebek arabası modelini kullanıcılara doğrudan satmayacağını açıkladı. Şirket, bebek arabası üreticileriyle ortak bir çalışma içinde olacak. Bu kapsamda Bocsh’un işbirliği yapacağı ilk üreticinin Emmaljunga olacağı belirtildi. Bosch’un bu tasarımını kısa bir zaman içinde Emmaljunga bebek arabası modellerinde görebiliriz. Bu yeni sistemin 2020 yılı başlarında günlük hayatta kullanılması bekleniyor.

Kaynak

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*