Çadır Kamp ve Karavan Otel: El Cosmico

Kurak bir arazi nasıl harika bir hale getirilir? Texas’ta yer alan El Cosmico isimli bölge, bunun güzel bir kanıtı. El Cosmico kimine göre bir otel, kimine göre çadır kamp etkinlik alanı, kimine göre kişisel gelişim mekanı… Ancak hem bunları kapsayan hem de daha fazlasını sunan eşsiz bir ortam olduğunu söylemek mümkün.

Kişisel Bir Çadır Kamp ve Karavan Otel Deneyimi

Texas’ın Mafra bölgesinde yer alan El Cosmico, 21 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş. İlgi çekici olması, sunduğu olanaklardan ve orijinalliğinden kaynaklanıyor. Bu benzersiz bölge, gezginler başta olmak üzere hayatı seven ve doğayla iç içe olmaktan hoşlanan herkese hitap ediyor. Bu bölgeyi farklı yapan en önemli özelliklerden biri, misafirlerin konakladığı alanlar. El Cosmico’yu ziyaret edenler, karavan ve yörük çadırlarda kalıyor. Konaklama alanları, bölgenin ruhunu ve ne anlatmak istediğini iyi bir şekilde yansıtıyor diyebiliriz.

çadır kamp

Son dönemde gezginlerin gözdesi olan El Cosmico, tam anlamıyla sanatın ve özgürlüğün hüküm sürdüğü bir komplekse dönüşmüş durumda. Kompleks, yüksek ovaların yer aldığı 4800 feet’lik bir alana inşa edilmiş. Hayattan geçici bir süreliğine uzaklaşma imkanı sunan bu yer, çeşitli sanatsal etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Ünlü müzik grupların sahne aldığı Trans Pecos Festival, alanda düzenlenen konser etkinliklerinden biri. Bunun dışında misafirler, kompleksin ruhuna uygun atölyeler ve çevreci etkinliklerle de sık sık karşılaşıyor.

İlginizi Çekebilir: Bu Otel 5 Yıldızlı Değil 5 Milyon Yıldızlı

Retro Karavanlar ve Yörük Çadırları

Göçebe ve bohemlerden ilham aldıklarını söyleyen El Cosmico kurucuları, web sitelerinde uzunca bir manifesto yayınlamış. El Cosmico’nun ruhuna uygun şekilde yaşayanlar için burası tam bir nokta atışı gibi görünüyor.

haftalık_günlük_tatil

“Hayatın, hiçbir şey yapmama ve maceranın bir dengesinden oluştuğuna inanıyoruz” diyor El Cosmico kurucuları ve “amacınız öğrenmek, yapmak, yaratmak ve eğlenmekse sizi de bekliyoruz” diye çağrı yapıyorlar.

İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Pahalı Karavanı

El Cosmico retro karavanları, yörük çadırları, sanatsal etkinlikleri ve eşsiz atmosferiyle gezginler için unutulmaz deneyimler vaat ediyor. Hem otel hem de kamp alanı olan El Cosmico’ya yılın her dönemi rezervasyon yapılabiliyor. Yalnız yetkililer Kasım ve Mart arası burayı ziyaret edecekleri soğuk hava koşullarına karşı uyarıyor. Dev bir araziye inşa edilmiş bu yaşam alanı için farklı benzetmeler yapılabilir. Ancak nasıl tanımlanırsa tanımlansın herkeste aynı etkiyi yaratacağı kesin.

Resmi web adresi: El Cosmico

Instagram Adresi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*