Çay Makinesi Akıllı Çaydanlık ile Kişisel Çayınız Hazır

Çay servis eden hiç kimse size ruh halinizin nasıl olduğunu sormuyor. Standart demlenen çaylar, belki o an size uygun değil. Bunu bilemiyoruz… Diğer yandan içtiğimiz çaylar, sizce demlenirken ortamın özelliklerini dikkate alıyor mu? Örneğin demlenen çay, ortamın neminden veya sıcaklığından etkileniyor mu? Muhtemelen henüz böyle bir çay ile karşılaşmadık. Ancak bu çay makinesi ile her şey değişecek!

Teplo 2.0 akıllı çaydanlık, bizi bu tarz farklı verileri göz önünde bulundurarak demlenen çaylar ile tanıştırmak için geliyor. Artık içtiğimiz çaylar, ruh halimizden ve ortamın özelliklerinden etkilenerek demlenecek.

Neye İhtiyacınız Olduğunu Bilen Çay Makinesi

Teplo 2.0, kişiye özel çay demleyen ilginç bir çaydanlık. Görüntüsüne bakılırsa oldukça sıradan bir mutfak aleti gibi… Normal bir kettle ya da çay/kahve demleme cihazından farkı yok gibi görünüyor. İlk bakışta normal bir çay demleme aparatı izlenimi veriyor. Fakat Teplo 2.0, çay demlediği kişileri fazlasıyla önemsiyor ve kişisel farklıklarla birlikte ortamın değişkenlerini dikkate alarak çay demliyor.

haftalık-günlük-çay-demlemek

Ruh halinize göre çay demleyen Teplo 2.0, bunu üzerindeki parmak izi okuyucu sensör ile yapıyor. Cihazın üzerinde parmak izi sensörü var ve bu sensöre dokunduğunuzda cihaz kalp ritminizi ve vücut sıcaklığınızı ölçüyor. Bu verileri bir araya getirerek sizin ne halde olduğunuzu tespit ediyor ve ona göre çay demliyor. Örneğin stresli olduğunuzu anlarsa açık/hafif bir çay, yorgun olduğunuzu anlarsa sert bir çay demlemeye başlıyor.

Cihazın bir diğer özelliği ise ortam değişkenlerini dikkate alması… Üzerindeki sensörler yardımıyla ortamın sıcaklığını algılayan cihaz, bu etkenleri göz önüne alarak çay demliyor. Dolayısıyla çevresel veriler de çayın demleme sürecine dahil oluyor. Cihaz, bu verilere göre en iyi ayarı yapıyor ve çayı en doğru şekilde demlemeyi başarıyor.

Bu Akıllı Çaydanlık ile Özel Çayınız Hemen Hazır

Harika çay demleme tüyoları veren bu cihazın tüm bunları yapmasını sağlamak çok kolay. Demliğin içine oda sıcaklığında su ile bir miktar çay eklemek yeterli. Daha sonra Teplo mobil uygulama ile özel bir şekilde demlenmiş çayı kısa sürede hazırlamak mümkün. Akıllı çaydanlığın önemli özelliklerinden bir diğeri de çay demleyen kişiyi tanıdıktan sonra o kişiye önerilerde bulunması. Demlenen çayları hafızasında tutan Teplo 2.0, “onun yerine size bunu tavsiye ediyorum” deme özelliğine sahip.

Çay makinesi Teplo 2.0 akıllı çaydanlık cihazını geliştiren firmanın adı Load&Road. Cihaz, şu an bir Kickstarter projesi. Cihazın satış fiyatının yaklaşık 300 Dolar olduğu söyleniyor. 2020 yılında satışa sunulduktan sonraki fiyatının ise 350 – 400 Dolar aralığında olacağı belirtiliyor.

Kaynak

İlgiinizi Çekebilir: Peynirinizi Evinizde Yapın

İlginizi Çekebilir: Evinizi Sağlıklı Ürünler Veren Tarlaya Dönüştürün

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*