Diş Teli Fiyatları ve Tedavisi: Diş Teli Takmak İçin Nedenler

Herkes diş telinin olumsuzluklarından bahseder durur. Eğer diş teli takarsan kolayı, birayı, ısırmayı bilmem neyi unut, diş teli fiyatları yüksek vs… Evet bunları diyenler haklı olabilir. Ancak diş telinin bizi üzen yanları olduğu kadar olumlu yönleri da var. Peki, nedir diş teli takmanın olumlu yönleri?

Çok Sempatik

Diş telinin yarattığı bir sempatiden bahsedebiliriz. Bir de hiç diş teli takmamış birinin sorduğu sorularla oluşan gizem, bu sempatiyi arttırır. Öncelikle diş teli takmak, karizmanızdan ve güzelliğinizden ödün vermek demek değildir. Hatta diş teli takan kişilerin daha sempatik olduğu, günümüzde yaygınlaşmaya başlayan bir bakış açısıdır. Taktığınız diş telinin yarattığı sempatik etki, her zaman etkisini korur. Bir de hiç diş teli takmamış birinin sorduğu sorularla oluşan gizem, bu sempatiyi arttırır.

ortodonti-uzmnalar-dr-dental

Sağlıklı Dişler

Diş teli takanlar her yemek sonrasında dişlerini fırçalama ihtiyacı hisseder. Yani bu da demektir ki diş teli takan biri takmayanlara göre dişlerine daha çok özen gösterir. Dişlerin muntazam bir hale dönüşmesi de zaten diş teli acısını katlanabilir kılan en önemli nedendir. Diş teli takarken düzenli fırçalama alışkanlığı edinildiğinden teller çıktıktan sonra da dişlere gösterilen aynı özen devam eder. Böylece gelsin sağlıklı ve kıskanılan dişler…

dis_teli

Rahatlıkla Gülümseme İmkanı Vermesi

Diş teli geçici, gülümseme kalıcıdır. Dişlerinizi göstere göstere gülümseme keyfi paha biçilemez. Bu yüzden diş teli takma konusunda tereddütleriniz varsa önce bir derin nefes alıp rahatlayın. Çünkü hayatınızın kısa bir döneminde takacağınız bu teller, gelecekte doyasıya gülümsemenizi sağlayacak.

diş_teli_zayıflık

Sağlıklı Beslenme ve Zayıflamaya Katkısı

Diş telinin vücut sağlığına dolaylı olsa da olumlu etkileri vardır. Diş teli takanlar bilir ki bu teller ağızdayken bir yiyeceği ön dişlerle ısırıp kopararak yemek büyük risktir. Çünkü briketler kırılabilir. Bu yüzden bir şeyi koca parçalar halinde yiyenler varsa küçük parçalar halinde yemeye alışır. Bir de içinde yasak olan yiyecekleri barındıran diş teli diyeti denen bir şey var. Bu diyet ile hem dengeli hem sağlıklı beslenebilirsiniz. Kısaca diş teli zayıflatır.

Dentist-Opener - Kopya

Sadık ve Samimi Diş Doktoru

Ortodontist bir kankanız olur. Muayene ve kontroller yeri gelir sabahtan akşama kadar sürer. Gündem konuları tartışılır. Aile ile tanışılır. İş “al şu parayı da diş teli için tutkal, bi paket de kısa Winston soft al gel” e dönüşür. (Tamam ötesi yok. Daha ne.) Bilgisayara format atmayı bilen bir hasta iseniz, tadından yenmeyen müşteri olursunuz. Tedavi bittikten sonra da her zaman sizi muayene edebilecek samimi bir diş doktorunuz sizi hazırda bekler.

asker - Kopya

Askerlikte Çok işe Yarar

Olmaz demeyin baylar. Küçükken dişçiden kaçarsınız diş telini geç yaşta takarsınız. O diş teli takılacaksa başka yolu yoktur. Yaş falan dinlemez. Askere gitmeniz gerekir ama ağızda diş teli… Gidin gidin, çok faydası var. Nöbet tutmazsınız, memur yanında askerlik garanti. Güvenin. Diş teli takmaktan çekinen komutanlara cesaret verirsiniz ve diş teli takabilen profesyonel asker sayısı sizin sayenizde artar.

Diş teli fiyatları o kadar yüksek değil ve size söylenen olumsuz yorumlara aldırmayın. Hemen diş teli tedavisi ile harika ve sağlıklı gülüşler elde edin!

İlginizi Çekebilir: Düşene Neden Güleriz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*