Dünyanın En Çirkini Seçilen Sevimli Köpek

Dünyanın farklı yerlerinde ilginç yarışmalar düzenlenmeye devam ediyor. İngiltere’de düzenlenen Dünya Salyangoz Şampiyonası’nın ardından bir başka ilginç yarışma ABD’de düzenlendi. Bu kez yarışan sevimli köpeklerdi. 19 köpek, ABD’nin Kaliforniya eyaletinin ev sahipliği yaptığı yarışmada dünyanın en çirkini olmak için yarıştı. Scamp The Trump isimli sevimli köpek, rakiplerini geride bıraktı ve dünyanın en çirkin köpeği yarışmasında 1. oldu.

Bu Sevimli Köpek Dünyanın En Çirkini

Dünyanın En Çirkin Köpeği yarışması, gerçekten de “bu nasıl bir yarışma” dedirtiyor. Böyle bir yarışmanın varlığı şaşırtmaya yetiyorken, 30 yıldır düzenlenmesi ve geleneksel olması şaşkınlık seviyesini daha da arttırıyor. Ancak bu yarışmanın önemli bir anlamı var, sadece insanların eğlenmesi için yapılan bir yarışma değil. Organizatörler, yarışmanın amacının yardıma muhtaç köpeklerin ihtiyaçlarına dikkat çekmek olduğunu söylüyor.

Dünyanın en çirkin köpeği yarışmasına normal köpekler alınmıyor. Yarışmaya katılan köpeklerin çoğu geçmişte şiddet görmüş ya da bakımsız barınaklarda yaşam mücadelesi vermiş. Yarışma organizatörlerinden biri yarışmayı neden düzenlediklerini şu şekilde ifade ediyor: ”Burada yaptığımız şey kurtarılmış, evlat edinilmiş ve sevgi dolu evlerde bakılmış köpekleri hatırlatmak. Bu şekilde daha fazla köpeğin zorlu yaşam şartlarından kurtarılmasını sağlayabiliriz”

“En Çirkin Seçilen Köpeğin Güzel Ruhu”

Gelelim dünyanın en çirkini seçilen Scamp The Trump isimli köpeğe… Sahibi Yvonne Morones, bu köpeği 2014 yılında Petfinder isimli web sitesinde görmüş ve sahiplenmiş. Scamp The Trump’ın en çirkin seçilmesinin net bir nedeni yok. Evet, diğer köpeklerden daha farklı görünüyor. Dağınık tüylere ve sarkık bir dile sahip olan köpeğin bezgin duruşu ve baygın bakan gözleri var. Geçmişte kötü koşullarda yaşamış olan köpek, bu fiziksel özelliklerinden ötürü en çirkin köpek seçilmiş gibi görünüyor. Ancak köpeğin sahibine göre yarışmada 1. olmasının nedeni şu: “Sanırım seyirci ondaki güzel ruhu gördü”

dünyanın-çirkin-köpeği

Yarışmayı birincilikle bitiren Scamp The Trump ve sahibi eve eli boş dönmedi. En çirkin seçilen Scamp The Trump, bir altın kupa kazandı. Ayrıca sahibine de 1,500 Dolar nakit para ödülü kazandırdı. (Bu arada Scamp The Trump’ın kazandığı kupanın değeri de 1,500 dolar)

Yarışmada ilk 3’e giren diğer köpeklerden de bahsedelim. Yarışmanın ikincisi Los Angeles’tan Ann Lewis’in sahibi olduğu Pekinli Wild Thang isimli köpek oldu. Tostito ismindeki Çivava (Chihuahua) cinsi bir başka köpek ise yarışmayı üçüncü bitirdi.  Halkın seçimi ödülü ise buldog cinsi bir köpeğe verildi.

Kaynak

Geçen yıl düzenlenen Dünyanın En Çirkin Köpeği yarışması için tıklayın.

İlginizi Çekebilir: Psikolojik Bir Fenomen: Sevimli Saldırganlık

İlginizi Çekebilir: Zebraların Neden Çizgileri Var?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*