Dünyanın En Pahalı Karavanı

Karavan, sürdürülebilir bir seyahat için en mantıklı çözümlerden biri. Hem rahat hem kullanışlı hem de özgür olma fırsatı veriyor. Yaşadığınız alanı gittiğiniz yere götürmek için harika bir yöntem. Ülke değiştirseniz dahi konakladığınız yer hep aynı. Söz konusu dünyanın en pahalı karavanı ise işin rengi daha da değişiyor.

Karavanın tarihine baktığımızda 1800’lü yılların ortalarına kadar gidiyoruz. İlk kez sirk çalışanlarının konaklamaları için tasarlanmış. 1900’lü yılların başında ise otomobillerin gelişmesi ile herhangi bir araca ihtiyaç duymayan motokaravanlar ortaya çıkmış. Zaman içinde farklı şekilde tasarlanan motokaravanlar, bugünlerde tatile çıkmak için en iyi araçlardan biri olarak görülüyor. Fakat bir karavan satın almak kolay değil. Maddi zorluğu bir yana karavana göre dizayn edilmemiş bir yaşam, belki de karavan almamanın en önemli sebebi.

Karavan satın alma ve satın almama konusunu bir yana bırakarak motokaravanların neler yapabileceklerine göz atalım. O zaman çıtayı yüksek tutarak dünyanın en lüks karavanını inceleyelim. Marchi Mobile şirketine ait olan Elemment Palazzo Superior model karavan, dünyanın en lüks karavanı olarak biliniyor. Dünyanın en iyi mobil evi olarak lanse edilen bu karavan, sunduğu imkanlarla karavan konusunda dünyanın en iyisi olmayı hak ediyor.

eleMMent palazzo Superior_karavan

Dünyanın En Gösterişli Motorlu Evi

Öncelikle şunu belirtelim. Elemment Palazzo Superior model karavan, dünyanın en pahalı karavanı. Değeri 3,1 Milyon Dolar. Karavanın tasarımı fazlasıyla göz alıcı. Dev bir yarış arabasına benzeyen karavan, karbon fiber malzemeden yapılmış. Karavanın ön camı yol boyunca helikopterlerdeki gibi panoramik bir görüntü sunuyor. Ayrıca ön camda ayarlanabilir güneşten korunma sistemi mevcut.

Karavanın yüksekliği 4 metre. Ancak karavanın üzerinde otomatik kaldırma sistemi ile çalışan tavan güvertesi olması, karavanın yüksekliğini 6 metreye çıkarıyor. Bu bölgeye dış merdiven ile çıkılıyor. Karavanın iç tasarımı da dışı kadar etkileyici. Karavandaki yatak odası, İngiltere Kraliyet ailesinin yataklarını üreten şirket tarafından tasarlanmış. Bu şirketin aynı zamanda dünyanın en konforlu yatak üreticisi olduğu söyleniyor. 13 metre uzunluğunda olan karavanın duvarları yerinden oynayabiliyor. İç tasarımının dar olduğunu düşünen kullanıcılar, duvarları kaydırarak yeni alanlar yaratabiliyor.

eleMMent palazzo Superior_karavan_pahalı

Şarap dolabı, bar ve buz yapma makinesi karavanın içini gösterişli hale getiren detaylardan. Aynı zamanda açık küçük mutfak, oturma odası ve banyo bu mobil evin lüks hale gelmesinde büyük bir etken. Karavanda bir de 1,5 metrekarelik spa alanı var. Işık terapisi işlevli yağmurlama duş deneyimi ve özel aynalar karavandan alınan keyfin rüyalardaki gibi olmasına katkı sağlayan diğer özellikler.

Ağırlığı 28 ton ve genişliği 5 metre olan dünyanın en pahalı karavanı, havacılık ve motor sporları sektörlerindeki tasarım fikirlerini bünyesinde barındırıyor. Tam anlamıyla bir şaheser olan Elemment Palazzo Superior model karavan, ulaşılması imkansıza yakın olsa da hoş bir detay olarak varlığını sürdürüyor.

dünyanın_en_pahalı_karavanı
Karavanın zemin planı

Karavan Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin => Marchi Mobile

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*