Dünyanın En Sıradışı Yüzme Havuzu

Güneydoğu Asya ülkesi Singapur’da öyle bir yüzme havuzu var ki görenleri hayrete düşürüyor. Havuzun küçük bir fotoğrafını bile görmek, şaşkınlığa kapılmak için iyi bir sebep.

Havuzun bulunduğu yer Marina Bay Sands otelinin terası. Singapur’un en ünlü otellerinden biri olan Marina Bay Sands, aynı zamanda Singapur’un en gösterişli gökdelenleri arasında. Çünkü otel 55 katlı. 55 katlı olan otelden yan yana 3 tane var. Havuz ise bu 3 otelin üzerinde.

Marina Bay Sands Oteli, 2010 yılında inşa edilmiş. Yapıya aşağıdan bakınca dev bir gemiyi andırıyor. Gökdelenlerin üzerinde gökyüzüne doğru yükselen alanda 340 metre uzunluğunda bir teras bulunuyor. Havuz ise bu terasın içinde. Havuzun uzunluğu da 150 metre, genişliği ise 40 metre.

Dünyanın En Yüksek Yüzme Havuzu

Singapur’u bulutlara en yakın yerden görme imkanı veren teras, yerden 200 metre yükseklikte. Bu yükseklik, terası dünyanın en yükseği haline getirmiyor, ancak terasın içindeki havuzu dünyanın en yüksek havuzu haline getirmeyi başarıyor.

55 katlı gökdelenin tepesinde yer alan bu havuzun verdiği hissiyatın çok farklı olduğu söyleniyor. Havuza girenlerden biri bu hissiyatı “bir adım daha atsam, gökdelenden aşağıya düşecekmişim gibi hissediyorum” diye ifade ediyor. Bu ifade şeklinin mantıklı olduğunu söylemek mümkün. Çünkü havuzun kıyısına yaklaşan uçurumun kenarına da yaklaşmış oluyor.

yüzme havuzu otel_Marina

Havuzun olduğu teras bölümü, cennet bahçesi denilen özel bir alanı da bünyesinde barındırıyor. Bu alanda 600 çeşit bitki ve 250 çeşit ağaç bulunuyor. Cennet bahçesinin etrafında kafe ve restoranlar ise konukların vakit geçirebileceği diğer alanları oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir: Avrupa’da Göl ve Nehir Tatili Yapmak İçin 5 Adres

Orijinal adı The Sands Skypark olan bu havuz, ‘Sonsuzluk Havuzu’ ve ‘Gökyüzü Havuzu’ isimleriyle de biliniyor. Havuz, sadece otel müşterilerine açık. Havuza girmek isteyenler, otelde konaklamaları gerekiyor. Otelde gecelik oda fiyatları ise yaklaşık 400 Dolar. Ancak terasa çıkmak için otelde konaklama zorunluluğu yok. Çok daha ucuza herkes terasa çıkarak bu ilginç havuzu ve büyülü manzarayı kendi gözleriyle görebiliyor.

21. Yüzyılın Unutulmazları Arasında

Havuzun altında ise bambaşka bir dünya var. Yaklaşık 2500 odalı otel, dünyaca ünlü markaların olduğu mağazalar, müzeler, tiyatro salonları, fuar ve sergi alanları Marina Bay Sands Oteli’nin diğer özellikleri. Otelde ayrıca dünyanın en ünlü kumarhanelerinden biri de bulunuyor.

Dünyanın en ilginç havuz deneyimlerinden birini sunan bu otel, aynı zamanda eşsiz bir gözlem noktası. Singapur’u metrelerce yükseklikten görme fırsatı veren Marina Bay Sands Oteli, herkesi cezbedecek türden. Özellikle fotoğrafçılar için bu otel bulunmaz bir fırsat. Ayrıca Marina Bay Sands Oteli’nin 4,000 koltuk kapasiteli tiyatroları ve canlı şovların yapıldığı konser alanları ile harika bir kültür ve eğlence merkezi olduğunu söylemek mümkün.

Web Adresi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*