Evde Sebze Yetiştirme: Akıllı Mini Bahçe OGarden Smart

Yakın zamanda her ev bir tarlaya dönüşebilir. Bunun sinyalini veren fikir ve projeleri geçmişte de görmüştük. Kaldı ki bu işlemi kendi evinde yapan ve evinde farklı yiyecekler yetiştiren birçok kişiye de denk gelmek mümkün. Şimdilerde ise evde sebze meyve yetiştirme fikri, teknolojiden de yardım almaya başladı. Bu teknolojiyi kullanan herkes, kendi evinde daha hızlı bir şekilde sağlıklı yiyecekler yetiştirebilir.

Bu teknolojinin adı akıllı bir iç mekan bahçe sistemi olan OGarden Smart. Tam otomatik ve özel olarak tasarlanmış OGarden Smart, herkesi taze ve sağlıklı yiyeceklerle buluşturma özelliğine sahip. Herkes, bu sistemi kullanarak kapalı bir ortamda sebze ve meyve yetiştirmenin keyfini yaşayabilir. Küçük fakat harika işler başaran OGarden Smart, yeni nesil imkanların neler yapabileceğinin bir kanıtı.

Evinizi Sağlıklı Ürünler Veren Tarlaya Dönüştürün

OGarden Smart isimli iç mekan bahçe sistemi ile meyve ve sebze yetiştirmek isteyenler, bunun için yaşam alanlarında az bir yer ayırmaları yeterli. Çünkü büyük işler başaran bu makine, ev içinde küçük bir yer kaplıyor. Her evi tarla ve bahçeye dönüştüren bu cihaz, iki farklı bölümden oluşuyor. Alttaki bölümü kapaklı bir dolap görünümde. Üstteki bölümü ise mahsullerin son halini görebileceğimiz yuvarlak bir yapıda.

evde sebze yetiştirme ogarden smart

Platformun üzerindeki yuvarlak bölümün içinde infared LED lamba bulunuyor. Bu lamba, bitkilerin yetişmesi için gerekli olan güneş ışığı rolünü üstleniyor. Üretici firma bu bölümde tek seferde 90 farklı sebze ve meyve yetiştirmenin mümkün olduğunu söylüyor. Cihazın altındaki kapaklı bölüm ise fidanlık dolabı olarak işlev görüyor. Fidanlık dolabı yaklaşık 30 adet filizlenen bitki alma kapasitesine sahip. Sistemin su haznesi, alt bölümde. Bu bölüme temiz su koymak yeterli. Sistem, 10 gün boyunca fidanlık bölümündeki bitkileri ihtiyaca göre otomatik olarak sulama işlemi yapıyor. Fidanlık bölümündeki bitkiler, olgunlaştıktan sonra cihazın üst kısmındaki yuvarlak bölüme geçiş yapıyor.

İlginizi Çekebilir: Kirli İçme Sularına İçilebilir  Hale Getiren Cam Sürahi

Evde Sebze ve Meyve Yetiştirme Konusunda Pratik Çözüm

Üretici firma makinenin suyunu haftada bir kez doldurmanın yeterli olduğunu söylüyor. Sonrasında makine, ekilen ürünleri olgunlaştırıyor ve yenilebilecek kıvama getiriyor. OGarden Smart, aynı zamanda enerji tasarrufu yapan bir sisteme sahip. Ürün tanıtımlarında tasarruf boyutu şu şekilde açıklanmış. Bir mikrodalga fırının çektiği güç miktarı 1,000 watt iken, OGarden Smart’ın sadece 120 watt. Bu akıllı sebze ve meyve yetiştiricisi, bir mikrodalga fırının neredeyse % 10’u kadar enerji harcıyor.

OGarden Smart, yiyeceğini kendi yetiştirmek isteyenler için harika bir fırsat. Bu ürün belki de geleceğin tarım yöntemi gibi hizmet edebilir. Aynı zamanda ürünün ev ortamına göze hoş gelen dekoratif bir hava katacağını da söylemek mümkün. Herkesi kendi evinin bahçıvanı yapacak bu ürünün 2019 yılında satışa çıkması bekleniyor.

Kaynak

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*