Kahve

Gano Kahve Nedir? Gano Kahve Zayıflatır mı?

Gano kahve, hazır kahve ile reishi (diğer adıyla lingzhi) mantarının toz formuna kazandırılmış özütünü ihtiva eden bir toz içecektir. Aynı zamanda şeker ve süt ürünü olmayan kremalar ile bitkisel kaynaklı içerikler gibi diğer bileşenler ile de deneyimlenebilir.

Gano Kahve Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Gano kahve cinsi, halk arasında mantarlı kahve adıyla da lanse edilir fakat böylesine bir tanımlama tam olarak aslına uygun değildir. Çünkü Ganoderma mantarlarının çizilmesi, çiğnenmesi ve öğütülmüş kahve ile harman edilmesi ile yapılır. Bu nedenle Gano kahve nedir sorusuna mantarlı kahvedir cevabını vermekten ziyade mantarla demlenmiş kahve yanıtını vermek daha doğru olacaktır.

✅ İlginizi Çekebilir: Arabica Kahve 🆚 Robusta Kahve

Bu sağlıklı içecek ganocafe, kırmızı mantar özü ve kavrulmuş kahve çekirdeklerinden yapılır. Temel bileşeni eski uzak doğuda “sonsuz varoluş” namıyla akıllara kazınan Ganoderma lucidum’dur. Ağaçlarda yetişen bu ürün, dünyadaki en alkali besin sınıfları arasında gösterilir. Binlerce yıl önce bu mantar türünün insanlara sonsuz yaşam kazandırdığına inanılıyordu.

Gano Kahve Faydaları

Amerikan sağlık kuruşu FDA, bu eşsiz infüzyonun sağlığa herhangi bir etkisini tanımıyor. Fakat şimdiye kadar yapılan muhtelif incelemeler, ganokahvenin çeşitli yararlarının olduğunu tespit etmiş durumda.

  • İlk olarak gano kahvesi, bağışıklık vazifelerini kuvvetlendirmesi ile ünlü. Kronik yorgunluğu ifna etme kabiliyetine sahip olan gano kahve, kanseri önleme özelliğine de sahip.
  • Araştırmalara göre kaygı ve depresyonu minimum seviyeye çeken bu ürünü, birçok insan doğal bir tonik ve sağlığı muhafaza etme amacıyla kullanmaktadır.
  • Kafeinsiz olması nedeniyle gece anksiyetesini yok etmede verimli bir araçtır. Uykusuzluğa sebep olmadığı gibi uyku problemlerine de mütemadi çözümler bulma işlevi de göstermektedir.
  • Normal kahveden daha az asidik olduğundan mide ülseri veya IBS gibi sindirim problemleri olanlar için de idealdir.

Gano Kahve Zayıflatır Mı?

Gano kahvesi, bedeni uyarmak ve metabolizmayı daha hızlı hale getirmek için antioksidan bileşenleri içerir. Bu özelliği nedeniyle zayıflama ve kilo vermek isteyenler için ideal bir tüketim sıvısıdır. Ancak gano kahve ile zayıflayanlar, verimli bir kilo verme süreci için doğru ve sağlıklı fiziksel rutin alıştırma hareketleri yapmayı ihmal etmemelidir.

Gano Kahve Cinsel Gücü Artırır mı?

Gano excel kahve, cinsel faydaları kanıtlanmış ve cinsel edimlere olumlu tesir eden bir bitkinin dinamosudur. Bu kahve türü, Malezya ve Endonezya gibi ülkelerde iktidarsızlık ve cinsel isteksizlik gibi durumlara karşı kullanılan geleneksel bir yöntemdir. Dolayısıyla gano kahvesi, cinsellik mevzubahis olduğunda da olumlu bir tesir yaratmaktadır.

Gano Kahvesi Mimarı: Ganoderma Lucidum Nedir?

Ganoderma lucidum, Çinli doktorlar tarafından yüzyıllardır en yüce ve en yüksek rütbeli bitki türü şeklinde tanınmaktadır. Yaklaşık 4.000 yıl önce, ilk olarak ünlü Çin Famakope’sinde listelenmiş ve o zamandan beri en çok aranan bitki olarak kalmıştır.

Ganoderma L, gerçek bir bitki değil, daha ziyade bir mantar özellği taşımaktadır ve yüzyıllar boyunca doğu kültürlerinde saygı gördüğü gerçeği halen varlığını sürdürmektedir. Doğal ilaçlar ile uzun ömürler vaat eden ve bilgilikleriyle ön plana çıkan kültürün değişmez bir simgesi olarak kabul görmektedir.

✅ Kahve bölümünde yer alan diğer konular için TIKLAYIN
gano kahve nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir