Issız Ada İş Alanı: 65 Bin Dolar Maaşlı İş

ABD’nin East Brother adasında yer alan bir otel, elemanlarını arıyor. East Brother adasının bulunduğu yer, San Francisco ve San Pablo körfezlerini ayıran boğazın tam ortası. Bu ıssız ada oldukça küçük. Adada önceden bir deniz feneri varmış ancak bu deniz feneri daha sonra bir otele dönüştürülmüş. Gizemli otel, kıyıdan yaklaşık 40 km uzaklıkta. Dolayısıyla denizin ortasında ve ıssız bir ortamda yer alıyor. Otelde işe başlayacak olanların biraz macera ve sakinlik sevmesi gerekiyor. Diğer yandan otelin vereceği maaş da ilgi çekici. Otel sahibi şirket, yılda 130 Bin Dolar maaş vereceğini söylüyor, bu da otelde çalışmayı istemek için önemli bir neden gibi gözüküyor.

130 Bin Dolar, iki kişi için verilecek. Otelin şu an Che Rodgers ve Jillian Meeker isimli iki farklı çalışanı var. Ancak bu iki çalışan, Nisan ayında işi bırakıyor. Dolayısıyla otel, bir yıl boyunca kişi başı 65 Bin Dolar maaş vereceği yeni iki elemanını arıyor.

İlginizi Çekebilir: İtalya’da Yaşama Teşviki: 6 Bin Dolarlık İş Fırsatı

Issız Ada Otelinin Çalışanlardan Beklentiler

Ancak çalışma ortamı böylesine farklı bir yer olunca otelin işe alacağı kişilerden beklentileri farklı olabiliyor. Örneğin otelde işi girecek kişilerin tekne kullanabilmeleri gerekiyor. Bu adaya ulaşım için zaten gerekli. Diğer yandan otele gelecek müşterilerin ulaşımından da işe girecek kişiler sorumlu olacak. Çalışanlardan diğer beklentiler standart. Otelin temizliği, düzeni, iyi bir şekilde temsil edilmesi… Bunlara ek olarak çalışacak kişilerin sigara içmemeleri gerekiyor. Ayrıca otel yönetimi, kedi ve köpek bakılmasına da karşı.

ıssız ada

Haftanın 4 Günü Açık

Dünyanın en ıssız otelleri arasında olan East Brother Light Station, her hafta Perşembe ve Pazar günleri arası açık. Yani işe alınacak kişiler Perşembe’den Pazar’a kadar çalışacak. Tatil günleri ise çalışanları daha farklı işler bekliyor. Çalışanları tatil günlerinde bekleyen işlerden bazıları şunlar: temizlik, alışveriş yapma, tekne onarımı vb.

Karaya yaklaşık 30 dakika mesafede olan bu otel, yeni çalışanlarını yoracağa benziyor. Ancak Nisan’da işi bırakacak olan otel çalışanı Rodgers, burada olmanın büyük ayrıcalık olduğunu söylüyor. Doğayla iç içe ve sakin bir ortamda olmayı tercih edenler için bu gizemli otel, gerçekten iyi bir şans olabilir.

Kaynak

Otel ve iş ilanı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

İlginizi Çekebilir: Bu Kasabaya Erkeklerin Giriş Yapması Yasak

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*