Kendi Kendini Isıtan Bardak Termos

Heat Genie isimli ABD’li bir şirket, “içeceğim her zaman sıcak olsun” diyenler için özel bir ürün tasarladı. Bardak termos görünümündeki bu içecek kutusu, kendi kendini ısıtma yeteneğine sahip. Bu bardağa sahip olanlar, içeceklerini her yerde sıcak bir şekilde içebilecek.

Heat Genie şirketinin amacı, ilk başta kahve severlerin kahvelerini sıcak sıcak içmelerini sağlamak. Ancak kendi kendini ısıtabilen bu içecek kutusu, sıcak çikolata ve çorba gibi birçok sıvı içeceği ısıtmak için de kullanılabiliyor. Ürünün kullanım alanı geniş.

Patentli Bardak Termos

Heat Genie patentli kendi kendini ısıtabilen içecek kutuları, enerji depolama teknolojisi kullanılarak yapılmış. Katı halli termal bir reaksiyon kullanarak içindekileri güvenli ve kontrollü bir şekilde ısıtabiliyor. Kutu, aynı zamanda çevre dostu. Yapıldığı malzeme gereği % 100 geri dönüştürülebilir. Aynı zamanda sağlıklı olan içecek kutusu, tüketicilere güvenli deneyimler sunuyor.

bardak termos

Pasif Termal Kontrol (PTC), termal enerjiyi paketten uzaklaştırıyor ve ısıtıcı yüzeyi tanımlanan maksimum sıcaklığı aşmamasını sağlıyor. İçecekleri ve sıvı yiyecekleri iki dakikadan daha az kısa bir sürede ısıtan bu ürün, HeatGenie şirketine göre kullanıcıları hiçbir zaman yarı yolda bırakmayacak. HeatGenie şirketi, ürettikleri bu ürünün şimdiye kadar elde edilebilecek en iyi mobil ısıtıcı olduğunu söylüyor.

İlginizi Çekebilir: Bu Cam Sürahi Kirli Suları İçilebilir Hale Getiriyor

Peki, portatif ve tek kullanımlık olan bu içecek kutusu nasıl çalışıyor? Ürünün üzerindeki kapağı çevirmek yeterli. Bu basit işlemi yaptıktan sonra tepkime başlıyor ve yaklaşık 2 dakikadan daha az sürede kutunun içindeki içecek belli bir dereceye kadar ısınıyor. Ürünün tanıtım videosu için tıklayın.

Bu ürün gösteriyor ki gelecekte kahvem soğudu diye şikayet edenlerin sayısında düşüş yaşanacak. Ayrıca bu ürün “sıcak olmayan kahve mi kaldı bu devirde” gibi tartışmaların başlamasına da neden olabilir.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*