Kendini Şarj İstasyonuna Götürebilen İlk Elektrikli Scooter

Yollarda insan müdahalesi olmadan seyahat edebilen elektrikli scooter görmeye kendinizi alıştırın. Çünkü ünlü scooter geliştiricisi Segway-Ninebot, şarjı azaldığında bir şarj istasyonuna giden elektrikli scooter ürettiğini açıkladı. Artık tek başına hareket eden bir scooter gördüğünüzde şaşırmayın!

Kendi Kendine Yeten Elektrikli Scooter

Segway-Ninebot firmasının geliştirdiği bu scooter modelinin adı Kickscooter T60. Yarı otonom özelliğe sahip olan bu elektrikli scooter, operatörler tarafından yönetiliyor. Şarj istasyonuna gitmesi için bir sürücüye ihtiyacı yok. Oldukça etkileyici bir özelliğe sahip olan Kickscooter T60, yakın zamanda en çok tercih edilen scooterlar arasında kendine yer bulabilir.

Uzaktan kontrol edilebilen Kickscooter T60, scooterları toplayıp şarj istasyonuna götüren firmaların işini kolaylaştıracak gibi. Diğer yandan bu model, scooter toplayıcı firmaların işini yapmasına da bir engel oluşturabilir.

Scooter Dünyasında Bir İlk

Scooter dünyası içinde bir ilk olan Kickscooter T60, şehirdeki trafik kurallarına uyumlu bir şekilde hareket ediyor. Tek başına şarj istasyonuna gidebilen bu model, en az sürücülü bir scooter kadar güven veriyor.

Diğer Modellerden Yaklaşık 10 Kat Daha Pahalı

Şirketin geçmişte ürettiği elektrikli scooter fiyatları genellikle 100 dolar ve 300 dolar arasında. Ancak bu modelin önceki scooterlara göre oldukça pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Şirketin yarı otonom olma özelliğine sahip bu scooterın 1400 dolar değerinde olacağını açıkladı. Yüksek bir fiyattan satılacağı açıklanan ve yarı otonom bir özelliğe sahip olan bu ürüne scooter kullanıcıların nasıl bir reaksiyon vereceği merak ediliyor.

2020’de Aramıza Katılabilir

Kickscooter T60, ne zaman satışa sunulacak henüz belli değil. Ürünün 2019 Eylül ayında yol testlerine çıkacağı belirtildi. Her şey yolunda giderse 2020 yılının ilk çeyreğinde ürünün satışa çıkacağı ifade ediliyor. Kickscooter T60 modeli, henüz test aşamasına dahi başlamadığı için teknik özellikleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler verilmiş değil. Zira ürün tanıtımında herhangi bir demo da gösterilmedi.

İnsansız Teslimat Robotları Geliştirecek

Segway-Ninebot şirketinin Kickscooter T60 model yarı otonom elektrikli scooter dışında daha farklı planları da var. İç mekan ve dış mekan hizmetleri için insansı teslimat robotları geliştirdiğini açıklayan şirket, yakın zamanda gıda dağıtım endüstrisinde de ses getirecek gibi. Şirketin önümüzdeki yıl bu sektörde yer almak için Meituan Dianping ve Ele.me gibi gıda dağıtım operatörleriyle şimdiden görüşmelere başladığı söyleniyor.

Kaynak

İlginizi Çekebilir: Bitkilerinizi Konuşturan Akıllı Saksı
İlginizi Çekebilir: Bu Tasarım Yüz Tanıma Teknolojisine Başkaldırıyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*