Masa Lambası: Işığı Sönmüyor ve Ölümsüz

Artık günlük yaşamda kullandığımız araç gereçler, ilk çıktıkları zamanki hallerine benzemiyor. Örneğin yaklaşık 150 yıl önce icat edilen telefon ile bugün kullandığımız telefonlar arasındaki fark gece ve gündüz kadar. Aynı şekilde televizyon, ayna, ayakkabı, gözlük ve daha fazla eşya, nesnelerin internete bağlandığı yeni bir dünyada günlük hayatımıza adapte olmuş durumda. İlerleme tüm hızıyla devam ediyor ve yeni özelliklere sahip farklı nesnelerle tanışmaya devam ediyoruz. Bunlardan biri de masa lambası. Basit bir masa lambası gibi görünse de ömrü neredeyse bir insan kadar.

60 Yıl Işık Saçan Masa Lambası

Ev aletleri konusunda harikalar yaratan Dyson markası, geliştirdiği akıllı lambayla yine fark yarattı. İsmi Dyson LightCycle olan bu ürün, tam 60 yıllık ömre sahip olmasıyla dikkat çekiyor. 60 yıldır ışık vermesi, ürünün akılda kalan tek özelliği değil. Dyson LightCycle, ortamın ışık seviyesine göre kendisini ayarlama beceresine sahip. Ev içinde güneş ışığının yoğunluğunu ölçen LightCycle, oda içini en iyi ve en sağlıklı şekilde aydınlatmayı başarıyor.

Masa Lambasının Resmi Youtube Linki için Tıklayın

Işık ayarını tamamen masa lambasına bırakmak istemeyenler, ışık yoğunluğunu lamba üzerindeki dokunmatik kontrollerle kendileri yapabiliyor. Çalışma masası lambası, ayrıca akıllı telefonlar aracılığıyla da kontrol edilebiliyor. Bir mobil uygulama ile lambaya bağlanarak ışığın renk ve parlaklık ayarlarını değiştirmek mümkün. Aynı zamanda masa lambası, bir şarj aleti gibi de kullanılabiliyor. Mobil cihazları şarj etmek için ideal.

Dyson LightCycle için odayı aydınlatan bir lamba, gece lambası ve şarj aleti tanımlaması yapabiliriz. Bunlara ek olarak lambanın ölümsüz olduğunu da söyleyebiliriz. Çünkü 60 yıllık bir ömür, lamba için ölümsüzlük gibi bir özellik.

masa lambası haftalık günlük

Dijital Hava Temizliği

Dyson markası, akıllı lamba LightCycle ile birlikte özel bir ürün daha görücüye çıkardı. Bu ürünün adı da Dyson Pure Cool Me. Bu ürünün görevi ise oda içindeki havayı temizlemesi. Dyson Pure Cool Me, küçük ve çalışma masalarına rahatlıkla sığabilen bir ürün. Her ne kadar ilk bakışta dijital bir çöp sepetine benziyor olsa da hava temizliği yapma konusunda oldukça başarılı. Cihazın içinde yer alan filtrenin odadaki mikrop ve kirleri büyük oranda temizlediği belirtiliyor. Fakat bu ürün, kişisel kullanım için tasarlanmış. Yani isteyen havayı temizlemek için isteyen de odayı soğutmak için kullanabilir. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen Dyson Pure Cool Me, tıpkı masa lambası LightCycle gibi her odanın yaşam kalitesini daha da arttıracak.  Fiyatlarına gelecek olursak lambanın 450 sterlin, hava temizleyicinin ise 500 sterlinden satılacağı söyleniyor.

Kaynak

İlginizi Çekebilir: Temizlik Uzmanı Akıllı Faraş

İlginizi Çekebilir: Kirli Havayı Temizleyen Perde

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*