Sahibinden Satılık Ev: Milyonluk Ev Sadece 25 Dolar

Bırakın O Ses Türkiye’yi, Kim Milyoner Olmak İster’i, Yemekteyiz’i… Dünyanın en ilginç yarışması Kanada’da başladı. Yarışmayı düzenleyen Alla Wagner isimli bir kadın. Yarışmanın kuralı basit: 25 Dolar para vermek ve bir mektup yazmak… Sahibinden satılık ev, normalde 1,3 milyon dolarlık bir değere sahip. Ancak 25 dolar ve bir mektup, bu evi satın almaya yeterli. Daha önce görmeye alışık olmadığımız bu ilginç yarışmanın hikayesi şöyle:

Sahibinden Satılık Ev ve Hikayesi

Kanada’nın Calgary kenti yakınlarında yaşayan Alla Wagner, bir süredir 1,3 milyon dolar değer biçilen evini satmak istiyordu. Satma nedeni ise, yaşadığı sağlık problemleriydi. Ancak evini bir türlü satamayan Wagner, evini en iyi mektubu yazan kişiye hediye etmeye kararı verdi. Bu kararını da Facebook üzerinden duyurdu.   Facebook paylaşımında sağlık sorunları yaşadığı için evin sadece üst katını kullanabildiğini belirten Alla Wagner, bu harika evde sadece üst kata mahkum bir şekilde yaşamaya daha fazla dayanamayacağını ifade ediyor. Bu arada Calagary yakınlarındaki evin 360 metrekare olduğunu belirtelim. Aynı zamanda evin 4,000 metrekarelik arazisi, bir göleti ve bir de şarap mahzeni var. Piyasa değerini ise bir kez daha hatırlayalım. Bu eve 1,3 milyon dolar değer biçiliyor!

kanada-satılık-ev

1.3 milyon dolarlık bu eve sadece 25 Dolar vererek sahip olmak mümkün. Bunun için Wagner’in düzenlediği “Bir Mektup Yaz, Bir Ev Kazan isimli yarışmaya katılmak gerekiyor. Mektupta ise şu soruya en iyi cevabı veren talihli, sadece 25 Dolara bu evi kazanabilecek: “Bu göl kenarındaki rüya gibi eve taşınmak, neden hayatınızı değiştirir?”

Bu ilginç kampanyanın tek söz sahibi ev sahibi Alla Wagner olacak. Wagner, gerekli katılım sağlanmazsa yarışmayı iptal edebilecek. Wagner, evin maliyetini çıkarmak için yarışmaya en az 60 bin kişinin katılması gerektiğini söylüyor. Yarışmaya katılım süresi 3 ay, ancak Wagner 60 bin kişiyi toplayana kadar yarışmanın süresini uzatabilecek. Wagner’in düzenlediği bu ilginç yarışmada son 500’e kalanlar halkın oyuyla belirlenecek. 500 kişinin içinden evi kazanacak talihliyi ise Wagner’in belirlediği bir jüri heyeti seçecek.

İlginizi Çekebilir: Euro ve Dolar Kullanmadan Gezebileceğiniz 5 Avrupa Şehri

Alla Wagner’e bu ilginç yarışmayı yaratma fikrini veren gelişmeler şunlar olmuş:

  • “200 kelimelik deneme yaz ve Maine’de tarihi bir han kazan” isimli bir yarışma (Bu yarışma 2015’te ABD’deki Center Lovel Inn isimli konukevinin sahibi tarafından düzenlenmiş)
  • 1996 yapımı Spitfire Grill isimli bir film

Wagner’in düzenlediği yarışmanın Facebook sayfası burada. 25 Dolara 1,3 Milyon Dolar değerinde bir ev satın alma fikri hiç de fena değil. Neden olmasın…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*