Sevimli Dostlar Köpeklerin İçebildiği Tek Kahve: Rooffee

Köpekler kahve içebilseydi, değişen ne olurdu? Muhtemelen kahve tüketimi artarak köpeğiyle karşılıklı kahve keyfi yapmak isteyenlerin sayısında bir artış olurdu. Ancak bu mümkün değil. Sevimli dostlar köpek arkadaşlarımız kahve içemez. Peki ya içebilselerdi… Bu varsayım, Londra’da yaşayan bir iş kadını tarafından da ortaya atıldı.

sevimli dostlar köpekler_için_kahve

Bir İlk: Sevimli Dostlar İçin Kahve

Köpeklerin kahve içmesi için orijinal bir fikir ortaya atan ve bu fikri geliştirmeye çalışan kişi Agota Jakutyte isimli Litvanyalı bir model. Bu kişinin bir hayalperest olduğunu düşünemeyiz. Agota Jakutyte, kahvenin köpekler için zararlı olduğunu tabiki biliyor. Üstelik bu kişi, ilgi alanı evcil hayvanlar olan profesyonel bir şirket yönetiyor. Litvanyalı model, evcil hayvanları güzelleştiren bir şirketin sahibi. Bu şirketin adı Shoo.

Litvanyalı girişimci, hayalini kurduğu kahveyi üretmeyi başarmış. Hatta bu girişimini finanse etmek için Kickstarter’da görücüye çıkarmış. Bu ilginç kahveyi hem insanların hem de köpeklerin içebildiği söyleniyor. Ayrıca iddiaya göre bu kahve, aynı zamanda kilo verme konusunda da yardımcı oluyor.

İlginizi Çekebilir: İsteyen Herkes Bu Evi Yiyebilir

İçinde Ne Var?

Kahvenin içinde kafein olmadığı kesin. İçinde yer alan malzemeler ise şunlar: Karahindiba kökü, dulavrat otu, alıç tohumu, havuç tohumu… Bu bileşenlerden oluşan içecek, french press yöntemiyle hazırlanıyor ve özel bir kahve deneyimi yaşatmayı amaçlıyor. Bu özel kahve tamamen doğal. Ancak sevimli dostlarımızın bu kahveyi içmek isteyip istemedikleri bir soru işareti.

sevimli dostlar

Kahvenin Adı Rooffee

Rooffee isimli bu kahvenin adı, ilk başta biraz garipsenmiş. Çünkü kahvenin adı, Rohypnol isimli kötü amaçlar için kullanılan ilacın argodaki adına benziyor: Roofie… Agota Jakutyte isimli girişimciye böylesine orijinal bir ürüne neden böyle bir isim bulduğu sorulmuş. Agota Jakutyte tarafından bu soruya verilen cevap basit: “Üzgünüm, yeteri kadar Google’lamadım” Litvanyalı girişimci yarattığı kahve için bulduğu isimde Root (kök) ve coffee kelimelerinden esinlendiğini söylüyor.

İlginizi Çekebilir: İnsülin İğnesi Yerine Kahve

Köpekler için ilk kahve olan bu ürün, Kickstarter kampanyasında gerekli desteği görememiş. 2017 yılında kampanya başlatılmış ancak çok kısa bir süre sonra proje rafa kalkmış. Diğer yandan ürün, veteriner ve uzmanlardan da tam not almamış. Ancak şu ana kadar bu doğal kahveden içen köpeklerin sapasağlam olduğu söyleniyor.

kahve_faydaları

“Bir sabah Hindistan cevizi yağı ve MCT yağı karışımı ile yaptığım özel kahvemi içiyordum ve Grit’in (sevimli köpeğim) kahve fincanımı yaladığını fark ettim. Daha sonra hem insanların hem de köpeklerin afiyetle içebileceği bir kahve neden yok diye düşündüm” Rooffee isimli bu ilginç kahvenin ortaya çıkma hikayesi de bu şekilde…

kahve-faydaları

Kaynak

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*