Yer Altına İnşa Edilen İlk 5 Yıldızlı Otel

Çin’de öyle bir otel hizmete açıldı ki bu otel, diğerlerinden çok farklı. Çünkü bu otel, yerin altında. Sıradışı bir konaklama imkanı arayan tatilciler, bu otelde gerçekten aradıkları heyecanı fazlasıyla bulabilir. InterContinental Shangai Wonderland ismi verilen bu otel, yerin yaklaşık 100 metre altında. Otelde toplamda 337 oda ve süit mevcut. 5 yıldızlı bir konaklama fırsatu sunan otel, dünyada bir ilk. Çünkü dünyada yer altına inşa edilen 5 yıldızlı başka bir otel yok.

Bu 5 Yıldızlı Otel Dünyada İlk

Dünyanın en orijinal otelleri listesinde ilk sıralarda yer alan bu otel, yer altında terk edilen bir taş ocağı üzerine inşa edilmiş. Otelin yapımına 2006 yılında başlandı. Toplam 5 binden fazla mimar, mühendis, tasarımcı ve işçinin çalıştığı bu proje sonunda 2018 Aralık ayında hizmete açıldı.

18 katlı otelin 16 katı toprak altında. 2 katı ise su altında bulunuyor. Ancak otelin yer altında olması, taş ve duvar manzaralı olduğu anlamına gelmiyor. Çünkü otelde konaklayan misafirler, tam anlamıyla bir göz ziyafeti çekiyor. Otel, kayalıklardan aşağıya doğru uzanan şelale manzaralı.

İlginizi Çekebilir: Bu Otel 5 Yıldızlı Değil 5 Milyon Yıldızlı

Enfes Otel Manzarası

Otelin balkonuna çıkan herkes, nefis bir şelale manzarasını görebiliyor. Diğer yandan su altında kalan 2 kat ise daha farklı ve eşsiz bir manzaraya sahip. Otel, ayrıca 10 metre derinliğindeki akvaryumu, yüzme havuzu ve eğlence tesisleri gibi olanaklarıyla da tam bir cazibe merkezi.

Farklı ve heyecan verici bir tatil deneyimi arayışında olanlar, bu ilginç oteli tercih edebilir. InterContinental Shangai Wonderland isimli bu otelin herkese unutamayacak deneyimler yaşatacağını söyleyebiliriz.

İşte karşınızda yer altına inşa edilen dünyanın 5 yıldızlı ilk oteli

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*