Yüzen Ada: Denizin Ortasında Yaşamak

Denizin ortasında yaşamak isteyenlere hitap eden harika bir proje ile tanışın: El Yapımı Yüzen Adalar… Evet, şu an bir anlam ifade etmiyor, o zaman yüzen ada projesinin detaylarına geçelim.

Danimarka’dan Yüzen Ada Projesi

Danimarka’da geçtiğimiz yıl Kopenhag Adaları adlı yeni bir proje başlatıldı. Proje tamamlandıktan sonra Danimarka halkı, yüzen ada platformları ile tanışacak. Ahşap malzemeden yapılacak olan bu platformların her biri, denizin üstünde 25 metrekarelik bir yer kaplayacak. Ayrıca denizin üstündeki bu ahşap platformların ortasında bir ıhlamur ağacı bulunacak.

Geçtiğimiz günlerde bu ilginç fikre dair ilk prototip tanıtıldı. Bu prototip halkın kullanıma açık. Ancak proje tek bir yüzen ada platformu ile sınırlı değil. Projeyi geliştiren ekip, Kopenhag Adaları projesine yeni adacıklar da ekleyecek. Dolayısıyla yakın zamanda Kopenhag Limanı’nda 25’er metrekarelik minik ahşap platformlar göreceğiz. Yeni adacıkların eklenmesinden sonra Kopenhag Limanı, aşağıdaki görseldeki gibi bir görünüme kavuşacak.

İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Büyük Ahşap Yapısı

yüzen ada

Kopenhag Limanı Daha da Canlanacak!

Kopenhag Limanı’nda yer alacak bu yüzen adaların amacı, şehirde yaşayan halk ve deniz arasındaki ilişkiyi canlandırmak. Danimarka halkı güneşlenmek, balık tutmak ve barbekü gibi farklı aktiviteleri bu adalarda yapabilecek. Ahşap ada kümeleri, sadece bireysel aktiviteler için kullanılmayacak. Adalar, etkinlik ve festivallerde de kullanıma açık olacak. Ayrıca adacıklar arasına bar-cafe, sauna, yüzme ve serbest dalış için kullanılacak platformların da ekleneceği belirtiliyor.

Kopenhag Limanı, bu proje tamamlanınca çok daha renkli bir yer olacak gibi. Peki, bu proje size de bir yerden tanıdık geldi mi?

Kaynak: Floating Island

İlginizi Çekebilir: Titanik dahil 3 büyük deniz facaisından kurtuldu: Violet Jessop ve ilginç hikayesi için tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*