Haftalık Günlük

Opal Taşı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Opal, harika ve iç açıcı renk tonları ile büyüleyen silikat mineral cinsinden olan muteber bir katı formdur. Bu form, genel itibariyle bir taş görünümündedir; ancak değerli bir elmas gibidir. Değerli elmasın bu astrolojik ikamesi, yaratıcı arayışlarda, lüks yaşam tarzında, yüksek sosyal statüde, evlilik uyumu ve sağlıkta başarı için giyilir. Opal taşı nedir sorusuna dair daha ayrıntılı bilgiler verip; bu taşın ne amaçla kullanıldığından bahsetmeye devam edelim.

Opal Taşı Nedir?

Opal mücevher, tarih boyunca astrolojik özellikleri ve estetik cazibesi ile tanınır. Son yıllarda, popüler mücevher markalarının ve moda evlerinin çoğu Opal’i bir mücevher ve değerli bir taş olarak tanıtıyor. Kıymetli taşların metafizik tesirlerine inananlar için Opal, kullanıcının hayatın zorlu durumlarıyla baş etmesine yardımcı olan güzelliğe sarılı bir nimet gibidir.

Şimdi opal taşı ne işe yarar sorusuna cevap verelim. Bu soruya cevap verirken opal taşı nerelerde kullanılır konusuna da değinmiş olalım.

Opal Taşı Ne İşe Yarar?

Opal taşı faydaları, farklı konularda kendini gösterir. Muhtelif inanışlar birbirinden farklı ve asude faydaları olduğu ileri sürer. İşte bunlardan birkaçı:

Mutlu Evlilik Hayatı

Hinduzm dinine inanlar için kutsal bir metin olan Vedalara göre, Venüs’ün burçtaki zayıf yerleşimi, kişinin evlilik hayatında ayrılığa yol açan çatışmaları ve anlaşmazlıkları gösterir. Sütlü Opal, çift arasında sevgi, uyum ve karşılıklı anlayışı teşvik etmek ve evlilik sorunlarından kurtulmak için giyilir.

Opal Taşı Faydaları Nelerdir?

Finansal ve Sosyal Durum

Venüs lüksler ve dünyevi arzularla ilgilidir. Bu nedenle, astrologlar opal ratana sadece finansal koşulları yükseltmek için değil, aynı zamanda kişinin sosyal statüsünü ve lüks yaşam tarzını sürdürmek için derin bir inanç besler.

Yaratıcılık ve Girişimcilikte Başarı

Yaratıcılık ve yenilik gezegeni ile ilişkili olan doğal opal değerli taş, yaratıcı bloklarla, ilham eksikliği ve yaşam güvensizlikleriyle karşı karşıya olan bireyler için oldukça faydalıdır. Astrologlar, beyaz opal giymenin sanatsal ifadelere ekstra bir itici güç sağladığına ve daha iyi sonuçlar elde etmek için yaratıcı enerjileri hizaladığına şiddetle inanıyorlar.

Opal Taşı Özellikleri

Sağlığa Olumlu Etkisi

Tıbbi astrolojide, beyaz opal taş, karaciğer, böbrek ve hormonal bozuklukların iyileştirilmesinde yardımcı olduğu düşünülen metafizik özellikleri nedeniyle oldukça değerlidir. İyileştirici bir taş olan siyah opal ve ateş opal aynı zamanda kullanıcının çeşitli psikolojik problemlerden ve uyku bozukluklarından kurtulmasına da fayda sağlar.

Opal Taşı Kimler Giyer?

Hintçe’de Upal ve Sanskritçe’de Opala anlamına gelen Opal, Venüs gezegenini temsil eder.

Hint astrolojisi Tula (Terazi) ve Vrishabha (Boğa) rashi için Opal ratna atar. Batı astrolojisi Terazi burcu için opal burç taşı önerir. Opal mücevheri, Oğlak, Kova, İkizler ya da Başak’ın yükselenleri tarafından da giyerler.

İnanca göre vücut ağırlığının 10’da 1’i oranında giyilebilir/takılabilir. Örneğin 60 kg ağırlığındaki bir kişi 6 ayar Opal ratan giyer. Yüzükte en iyisi gümüştür, platin, altın ve/veya panchdhaatu da kullanırlar.

Exit mobile version