Hakkında

Haftalık ve günlük mesajlar güncel ve uçucu. Bazı bilgiler, kalıcı olduğunda faydalı. Haftalık Günlük sitesi, uzun süreli ve güncelliğini yitirmeyecek içerikler sunmak için yola çıktı. Fakat sürekli değişim ve gelişim yaşamın özü olduğu için hayatı kolaylaştırmanın yanında gülümseten ve geçmişte daha da önem arz edecek bilgilerin varlığına yer vermeye yönelik çalışmalarını da ihmal etmemektedir.

Kalıcılık demişken… hangi bilginin faydalı olacağını ya da ne zaman işe yarayacağını kestirmek güç. Bu nedenle algılarımızın her zaman açık olmasında yarar var. Özellikle her yerden her saniye karşılaştığımız mesaj sayısını düşününce doğru bilgiye ulaşmak her geçen gün daha da zorlaşıyor. Bir filtreleme mekanizması son derece önemli.

Bizi şaşırtan, bu zamana kadar nasıl da duymamışım dediğimiz bilgiler artık her yerde. Bilgiler her yerde geziniyorken en sağlıklısına ve en doğrusuna ulaşma konusu biraz problemli olabilir. Haftalık Günlük (HG) ise bu konuda çeşitli bilgileri toplayarak farkındalık yaratma derdine düşüyor.

HG olarak bazen bir fincan kahvenin yarattığı illüzyonun peşinden gidiyor; Türk Kahvesi, kahve çeşitleri, granül kahve gibi temalara değiniyoruz. Bazen de beşeri coğrafya ve fiziki coğrafya konularını barındıran bir genel kültür ve coğrafya sitesi oluyoruz. Diğer yandan hayata dair önemli konulardan bahsederken, içeriği merak edilen bilimsel konu başlıklarıyla da ilgileniyoruz. Günceli ve kalıcılığı bir arada tutmak için çok boyutlu öykü, haber ve metinler de ilgi alanımızda.

Hedef, Butik Bilgi Havuzu’ndan önce denize, ardından da okyanusa dönüşen bir platform yaratmak… Sürekli olarak gelişen ve işini ciddiye alan bir yayın politikası ile dijital dünyaya katkı sağlamak için hazırız.

Haftalık Günlük Hakkında

2018 Kasım ayında kurulan ve her geçen gün daha olgunlaşan bir içerik sitesidir. Kahve, Genel Kültür – Coğrafya, Bilim, Pratik Bilgiler gibi farklı konularda içerikler üretmektedir.