Yaşam

Amazonit Nedir? Amazonit Taşı Özellikleri: Kapsamlı Rehber

Flört hayatında ilişki zorluğu mu yaşıyorsun? Kariyerinizin veya profesyonel yaşamınızın nasıl gittiği hususunda şevkiniz mi zedeleniyor? Hayal kırıklığına uğramış ve moralinizi bozan daha farklı konular var mı? Karanlığın içinde bir umut ışığı arıyorsanız, umutlarınızı artırmak için Amazonit kristaline ihtiyacınız olabilir. Amazonit taşı, Feldispat yapısındaki sihirli kurşun ve su bileşimi sayesinde göz kamaştırıcıdır. Zümrüt rengi ve alacalı açık yeşil, Amazon Nehri’nin rengini ve sakinleştirici ve yatıştırıcı enerjilerini yansıtır.

Amazonit Ne İşe Yarar?

Stres zamanlarında Amazonit özdek kristal özelliklerine sıkı sıkıya sarılın. İç huzur nehrinizde çok ihtiyaç duyulan bir süzülme için ultra soğuk titreşimlerini kullanın. Stres zamanlarında Amazonit’e sıkı sıkıya sarılın ve iç huzur nehrinizde en çok ihtiyaç duyduğunuz titreşimlerden yararlanın.

Bu taşın dingin enerjisi, Amazonit’i güçlü bir kalp çakra taşı yapar. Toksik duyguları ve diğer istenmeyen enerjiyi kalp alanınızdan serbest bırakmaya yardımcı olur. Amazonit özellikleri, akışla birlikte hareket eden enerjisine ve kalp çakrasıyla rabıtalı olarak iletişim ve ifade merkezi olan boğaz çakrası ile de ilişkilidir. Bu enerji nüvenizi dengeleyerek veya temizleyerek, Amazoniti iletişimi desteklemek için sağlamlaştırılmış bir Vishuddha taşı şeklinde de kullanabilirsiniz.

Amazonit’in Geçmişi

Amazonit, velut ve sulu tonları nedeniyle Amazon nehrinin adını alsa da aslında Amazon’un yakınında bulunmazlar. Yine de, bu taşın Amazon bölgesinin yerel sakinleriyle uzun süredir devam eden bir bağlantısı vardır. Söylentilere göre MÖ 10. yüzyıl Amazon kabile kadın savaşçılarının kalkanlarını amazonitlerle süslemişlerdir. Parlak yeşil ila mavimsi-yeşil taş, eski Mısırlılar arasında da bir favoriydi. Kral Tutankhamun’un mezarında bulunan altın ölüm maskesini Amazonit işlemelerle süslemişlerdir. Umut Taşı olarak anılan Amazonit, onu giyenlere umut ve inanç getirdiği için uzun zamandır saygı görmektedir.

Amazonitler Brezilya, Kanada, Hindistan, Madagaskar, Mozambik, ABD gibi muhtelif coğrafyalarda bulunurlar. Amazonitin kristal meali, anahata ve su erkesiyle olan bağlantılarından gelir. Bu kristale bağlanarak, sizi hayatınızın her alanında ileriye götürecek akışkan ve esnek bir yaklaşımı benimseyebilirsiniz.

📢İlginizi Çekebilir:✅Opal Taşı ve Etkileri

Amazonit Taşı Neye İyi Gelir?

Suyun seyyal enerjisini kucaklayan bu taş, yaşam yolculuğunuz boyunca karşılaştığınız aksaklıkların, engellerin ve zorlukların üstesinden gelmeniz için size rehberlik eder. Korkuları, şüpheleri veya endişeleri ortadan kaldırarak ve düşük titreşim enerjisini pozitiflik, iyimserlik ve umutla değiştirir. Kristaliniz, bakış açınızı değiştirmenize ve takılıp kaldığınızı veya pes etmeye yakın olduğunuzda senaryoyu çevirmenize yardımcı olacak bir araçtır.

Amazonit, ilham verme umut veya pozitifliğin yanı sıra kalbinizi değişime açmayı öğrenmenize de rehberlik eder. Değişimden kaçınan ve direnen biriyseniz Amazonite, sizi değişime teslim olmaya ve hayatın sürprizlerini takip etmeye teşvik eder.

İniş çıkışlarla dolu olan yaşamda zorlukların sizi hayal kırıklığına uğratmasına izin vermek yerine umudunuzu canlı tutmak için Amazonitle tanışın. Umut kalpte yaşar, bu yüzden Amazonit umut duygunuzu sağlamlaştırmanız için çok güçlü bir taştır. Amazonite, kalp çakranızı gürbüz ve ilham verici enerjisiyle temizleyip hizaya getirir. Hayata dair yarı dolu bir cam perspektifi kucaklamanız için size rehberlik eder. Bu sihirli özdek, en karanlık anlarda bile tünelin sonunda ışık olduğunu ve güzel şeylerin sizi beklediğini hatırlatır.

Amazonit Taşı Faydaları

Umutlu Olmak

Amazonit nitelikleri, kötümser bir kainat görüsüne harikulade bir panzehirdir. Işığı aramanız ve velut sonuçlar beklemeniz için sizi eğitir. Cesaretiniz kırgın veya kaybolmuş hissetmeniz yerine ileride parlak günler olduğunu hatırlatarak sizi devam etmeye zorlar. Amazonit, hayatınızın çabaları için bir amigo kız gibi sizi destekler ve gayelerinize ulaşmanızı sağlar.

Akışına Bırakmak

İtinayla hazırlanan planların zaman zaman ters gitmek gibi bir huyu vardır. Varoluşun sürprizleri sizi mutluluk ve olgunluğa sevk edecek tahayyüllerinizi bozguna uğratabilir. Ancak hayatınızın tüm kıvrımları ve dönüşlerinde esnek kalmanıza yardımcı olmak için Amazonitle bağlantı kurun. Bu taş suyun akışkan enerjisini tutar ve hayatın akışı ile gitmeniz gereken yere sizi götürür. Amazonit, daha büyük evrene güvenmeniz ve yaşamın akmasına izin vermenizi önceliklendirir. Duruşunuzu gevşeterek ve kontrolü bırakarak, kendinizi doğru zamanda doğru yerde bulabilirsiniz.

Yollarınızda sabitlenmişseniz veya rutininizden çıkmak için yardım arıyorsanız, Amazoniti şifalı kristal koleksiyonunuza ekleyin. Böylece kalbinizin ve gözlerinizin yeni olasılıklara açılmasına izin verebilirsiniz.

Amazonit Taşı Nasıl Kullanılır?

Amazonit takılar giyerek, taşı taşıyarak ve mekanınıza dahil ederek hayatınıza umut ve pozitif enerji aşılayabilirsiniz. Bu billur ve dizgesel kristal programını iki kategoride inceleyebiliriz:

  • Umutlu olmak
  • Akışa bırakmak

Amazonite Taşını Umutlu Olmak İçin Nasıl Kullanabilirsiniz?

  • Takmak ve Giymek: Amazonit’i takı şeklinde takmak, gün boyunca taşın enerjisiyle bağlantı kurmanın güçlü bir yoludur. Amazonit bileziğiniz, kolyeniz veya küpeleriniz size iyimser kalmanızı ve gittiğiniz her yerde nimetler aramanızı hatırlatır.
  • Taşımak: Çantanızda veya cebinizde bir Amazonit taşımak, ihtiyaç duyduğunuzda bir doz umut verici enerjiye erişmenizi sağlar. Kendinizi üzülmüş hissettiğinizde, bir umut aşısı için kalbinizin üzerine koyarak taşla bağlantı kurabilirsiniz.
  • Yer: Umut için kristal programınızın son adımı taşı çevrenize getirmektir. Amazonit mihenk taşınızı umudu canlı tutmak için her gün göreceğiniz bir yere yerleştirebilirsiniz.

Amazonit Kristalinizi Akışa Uygun Olarak Kullanma

Akışın veçhelerine uyumlu bir tavrı içselleştirmek için şu metotları içeren bir Amazonit prosedürü izleyin.

  • Takmak: Amazonit takılarını takmak, daima yatıştırıcı ve sakinleştirici enerjisine erişmenizi sağlar. Bir kolye bileklik veya küpe olarak kullanabilirsiniz veya hayatınızın doğal akışında gidişini hatırlatmasına izin verebilirsiniz.
  • Taşımak: Çantanızda veya cebinizde Amazonite parçası bulundurun ve kontrolü bırakmak için yardıma ihtiyacınız olduğunda kristalinizi tutun.
  • Yer: Programı tamamlamak için, çevrenize etrafınıza nadide bir Amazonit kristali yerleştirin. Akışkan hayata gitmenizi hatırlatmak için onu bir sunağın üstüne veya spiritüel prosedürlerinizi uyguladığınız yere koyun. Böylece bu muhkem taşı, meditasyonlarınıza ekleyerek programı tamamlayabilirsiniz.

📢İlginizi Çekebilir:✅Sirkadiyen Ritm Hakkında

Amazonit Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

Amazonite kristali, başak burcunu taşıyanlar için bir özdek olarak lanse edilir. Ana zodyak özdeklerinden olmayan Amazonit Koç Aslan veya Akrep burcundaki kişilere de uygun olabileceğine inanılmaktadır.

Amazonit Taşı Nerede Bulunur?

Dünya genelinde ise ekseriyetle Çin ve Moğolistan, Rusya’nın Ural Dağları’nda, güney ve doğu Afrika’da, Brezilya, ABD Colorado ve Virginia’da bulunur.

Amazonit Taşı Türkiye’de Nerede Bulunur?

ABD Colorado’daki Pikes Peak, Devils Head, Lake George ve Florissant olağanüstü ince koyu mavi ve yeşil yataklara sahiptir. Buradan çıkarılan amazonitlere Pikes Peak Amazonite adı verilir çünkü bu alandaki tüm malzemeler aynıdır. Ülkemizde ise Balıkesir, Ordu, Yozgat, Çanakkale, Ordu, Giresun yörelerinde sıkça karşımıza çıkar.

Amazonit Taşı Nasıl Temizlenir?

Amazonit, maksimum potansiyelini kaybetmemesi için için her hafta temizlenmelidir. Bu özdeğin enerjilerini arıtmak için akan suda işlenmemiş tuz veya deniz tuzuyla yıkayın. Enerjisini muhafaza etmek için güneş ışığında en fazla 1 veya 2 saat bırakın. Enerjisini daha fazla dengelemek için vasati 3 saat boyunca toprakla temas halinde bırakabilirsiniz. Bu işlemin ardından yine akan su altında durulayın. Bu işlem sonrası toprak kalıntılarını yok etmek için yine akan suyun altına sokup ürünü durulayın. Ayrıca bu işlemlere gerek kalmadan amazoniti sirke içinde batırılmış bir bez ile tasfiye edenler de vardır.

Bu canlı yeşil taş, pürüzsüz mumsu dokusu ve iyi cilalanmış özelikleriyle kıymetli bir özdektir. Amazonit’in eşsiz motifleri, kıvrımları veya çizgileri emsalsiz formunun bir yongasıdır. Bu özelliği zanaatkar ve takı üreticilerinin radarına girmesini sağlamıştı. Esas olarak dizgesel periyotların ruhunu yüklenişi ve muhtelif aksiyonları ihtiva etmesi sonucunda her dönemde mühim bir özdek olmuştur.

Tarihin cazibeli ferasetini taşıyor olması bu özdeğin fiyatını da yüceltmiştir. Müdavimleri, müstesna tezyinatlarla birlikte gelen asude ışığı, etkilerini emsalsiz bir portala taşıdığına inanırlar.

Elektronik eşyalarla çevrili gerilimli evrenimizde yanınızda bu kadar müsekkin bir manevi taş bulundurmak;

  • elektronik dumanı filtrelemek ve
  • size zevk almamız veya korumamız gereken doğal ortamı hatırlatmak için güven vericidir.
amazonit taşı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir