Yaşam

Peynir Yapma Makinesi: Evinizde Peynir Yapın

Ev aletlerinin akıllanması farklı bir dünyanın kapısını aralıyor. Akıllı ev aletleri ile herkes kendi evinde istediği ürünü kolayca yaratabilecek. Bunun örneklerini bir süredir görüyoruz. Akıllı ev aletleri dünyasına hızlı giriş yapan cihazlardan bir diğeri de peynir yapma makinesi Fromaggio. Fromaggio ile yakın zamanda herkes kendi peynirini üretebilecek.

Peynir Fabrikasına Dönüşen Evler

Fromaggio, teknolojiyi fabrika makinelerinden alıyor ve herkesin kendi evine getiriyor. Bu teknoloji kullanan herkes, 30 dakika ile 24 saat arasında istediği peynir türünü hemen yapabiliyor. Kaşar peyniri, ricotta, mozzerella, permesan ve daha fazlası… Bu makine farklı tür peynir çeşitleriyle mutfakları daha lezzetli hale getiriyor. Kendi peynirini yeme konusunda sabırsız olanlara mozzerella yapmaları öneriliyor. Çünkü cihazı geliştiren ekibe göre Fromaggio 30 dakika gibi kısa bir sürede mozzerella peyniri yapabiliyor.

Fromaggio, herkesin kullanabileceği pratik bir cihaz. Bu cihazla peynir yapmak için gurme olmaya gerek yok. Peynir yapmak için gerekli malzemeler şunlar: süt, kültür ve peynir mayası… Bu malzemelere sahip olan telefon ve cihaz üzerinden ayarlamaları yaparak istediği peyniri zahmetsizce yapabiliyor. Fromaggio, otomatik bir makine. Peynir yaparken makineye müdahale edilmesine gerek yok. Ancak isteyen kendi özel peynir tadını yaratmak için kişisel ayarlamalar da yapabiliyor. Bunu yapmak için Fromaggio’nun mobil uygulamasını kullanmak yeterli.

✅✅Bu kahveyi denediniz mi:↪️Yumurtalı Kahve↩️

Peynir Yapma Makinesi ile Doğal ve Lezzetli Peynirler

Fromaggio’nun peyniri nasıl yaptığını basitçe şöyle özetleyebiliriz; Fromaggio sütü ısıtıyor, karıştırarak lor haline getiriyor. Daha sonra loru kesiyor, suyunu süzüyor ve ortaya çıkan ürünü presliyor. Karşımıza isteğe göre sert ya da yumuşak bir peynir çıkıyor. Makinenin yaptığı işlem bu kadar. Fromaggio, sadece peynir konusunda uzman değil. Makinenin yoğurt ve Uzak Doğu yemeği olan tofu yapma becerisi de var.

Doğal ve lezzetli peynirler yapma imkanı veren Fromaggio, yer konusunda da herhangi bir sorun yaratmıyor. Mutfak tezgahlarına kolayca sığan Fromaggio ile herkes kendi peynirini kısa sürede ve zahmetsizce yapacağa benziyor.

Fromaggio, peynir yeme alışkanlıklarımızı belki değiştirebilir. Ancak ürün yaratıcısı Glen Fender, bu konuda çok iddialı. Glen Fender, Fromaggio ile yapılan peynirleri yiyen insanların ilk kez gerçek peynir yediklerini fark ettiklerini söylüyor. Cihazın fiyatı 250 Dolar ancak kendi peynirini kendi evinde yapmak isteyenler biraz daha sabırlı olmalı. Çünkü cihaz henüz satışta değil.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir